Mies kädessään keltaiset kukat. Kuvan päällä leima: Hae stipendiä - avoin jäsenille.

Pohditko sinäkin, mikä sinusta tulee isona? Hae siis Yhdistyksen uravalmennusstipendiä!

Moni meistä aikuisistakin ajattelee, ettei tiedä mikä minusta tulee isona, vaikka työuraa olisi takana jo pitkäänkin. Pohdimme teemmekö oikeita asioita, olemmeko oikeassa työpaikassa ja voimmeko vielä tehdä muutoksia urallamme. Onneksi nykyään on tarjolla päteviä uracoacheja pohdintoja helpottamaan ja muotoilemaan omaa tulevaisuutta haluamaansa suuntaan.

YTK-Yhdistys on päättänyt käyttää tänä vuonna stipendirahaa uusien urahaaveiden konkretisoimiseen. Annamme siis 12 onnekkaalle noin 500 euron arvoiset henkilökohtaiset tapaamiset uracoachin kanssa ja Workday Designersin kehittämän Uramuotoilu-verkkokurssin.

Hae stipendiä 31.10. mennessä!

Stipendiä voivat hakea kaikki YTK-Yhdistyksen jäsenet 29.9.-31.10.2021 osoitteessa ytk-yhdistys.fi/uravalmennusstipendi. Hakulomakkeella hakijan tulee kertoa, millaiseen työelämän käänteeseen hän hyödyntäisi uravalmennusstipendiä.

Stipendinsaajia tulevat avuksemme valitsemaan kuusi uramuotoilusta kiinnostunutta somesta tuttua vaikuttajaa: Enni Koistinen, Jasmin Hamid, Marianne Lehikoinen, Elina Gustafsson, Emmi Nuorgam ja Joonas Pesonen.

Stipendin saajat julkistetaan viikolla 45.


Sinua voisi kiinnostaa myös:

Linkki kyselyyn