OMA+ -palvelu avattu täysjäsenille

YTK-Yhdistyksen jäsenille on avattu oma sähköinen asiointipalvelu OMA+.

OMA+ -palvelussa voit päivittää yhteystietosi ja tarkastella jäsenmaksutietoja. Lisäksi löydät sieltä kaikki yhdistyksen tarjoamat jäsenedut sekä ohjeet niiden hyödyntämiseen. Voit myös ladata palvelusta YTK-Yhdistyksen jäsentodistuksen.

Kaikki työttömyyspäivärahaan liittyvät asiat löydät edelleen OmaYTK-palvelusta.

Näin kirjaudut OMA+:aan

Kun kirjaudut palveluun ensimmäistä kertaa, rekisteröidy käyttäjäksi tilaamalla sähköpostivarmenne omaan sähköpostiisi. Tilaa varmenne siihen sähköpostiosoitteeseen, jonka olet meille ilmoittanut. Mikäli sähköpostiosoitettasi ei ole rekisterissämme, ilmoita se meille lähettämällä viesti osoitteeseen [email protected]

Kun olet rekisteröitynyt käyttäjäksi, tarvitset kirjautumiseen vielä YTK-Yhdistyksen jäsennumeron. Löydät sen esim. jäsenmaksulaskustasi. Huomioi, että Yleinen työttömyyskassa YTK:lla ja YTK-Yhdistyksellä on eri jäsennumerot.

Linkki kyselyyn