Elina Andersson-Finne aloitti YTK-Yhdistyksen viestintäpäällikkönä

YTK-Yhdistyksen viestintäpäällikkönä on 21.2.2022 aloittanut Elina Andersson-Finne. Hän vastaa erityisesti mediaviestinnästä ja vaikuttamisesta sekä jäsenille suunnatusta viestinnästä. Tehtävä on yhdistyksessä uusi.

 "Olen erittäin iloinen ja innostunut uudesta tehtävästäni. YTK-Yhdistyksellä on lähes 250 000 jäsentä, jotka edustavat laajasti eri aloja. En voisi kuvitella parempaa ympäristöä päästä vaikuttamaan monin tavoin murroksessa olevaan työelämään ja oppimaan lisää" , sanoo Elina Andersson-Finne

Aiemmin Andersson-Finne on toiminut viestintätehtävissä Professoriliitossa ja Helsingin yliopistolla. Hänellä on kokemusta toimittajan työstä Yleltä. Koulutukseltaan Elina Andersson-Finne on filosofian maisteri.  

Toivotamme Elinan lämpimästi tervetulleeksi YTK-perheeseen! 

Elina Andersson-Finne

Ota rohkeasti yhteyttä! 

elina.andersson-finne(a)ytk-yhdistys.fi
+ 358 50 348 1795

Linkki kyselyyn